Toruńskie Spacery Fotograficzne w Szafarni (8.10.2011)

18-ty Spacer? Tak, tak, czas szybko leci 🙂 Kolejna edycja TSF wybrzmiewać będzie w nadziei na bliski kontakt ze zjawiskiem zwanym szerzej, jako Polska Złota Jesień. Plener w Szafarni będzie pierwszą wycieczką TSF poza granice administracyjne rodzinnego miasta. Organizujemy go przy współudziale Ośrodka Chopinowskiego mieszczącego się w pałacu Dziewanowskich, miejscu, gdzie odbywa się wiele zdarzeń kulturalnych, a zwłaszcza koncerty muzyki poważnej.

Uczestnicy spotkają się przed pałacem 8 października o godzinie 12 (wyjątkowo druga sobota miesiąca!). Dojazd w obie strony należy sobie zorganizować we własnym zakresie. Plener będzie jak zwykle otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą poznać i dołączyć do foto-spacerowiczów z Torunia. Po spacerze odbędzie się spotkanie w pałacu, podczas którego wykonane zdjęcia zostaną pokazane na rzutniku oraz poddane sympatycznej dyskusji (godzina 14).  Zapraszamy!

Fot. ze zbiorów Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. http://szafarnia.art.pl/pl

3 Komentarze

 1. Gratuluję pięknego pomysłu na plener w Szafarni!

  Piękne wnętrza i miłe otoczenia Was czeka!. Robiłem kiedyś tam zdjątka na koncercie fortepianowym p. Hirata Takayuki (mieszka pod Toruniem, nauczyciel muzyki w Szkole Muzycznej Chełmży).

  Żałując, że nie mogę wziąć udziału w Waszym plenerze chciałbym skierować uwagę na pewien niezwykły obiekt który będzie wam PO DRODZE: KOŚCIÓŁ POMENNONICKI w Ostrowitem Golubskim. NIEZWYKŁY TO OBIEKT! Stosunkowo mało znany, w stylu neobarokowym. I to w takim do którego my nie jesteśmy przyzwyczajeni. Do świątyni doczepiona jest pastorówka i przyległe do niej zabudowania gospodarskie.

  Sama świątynia jest już mocno zniszczona, a opiekunem jej jest nauczyciel w-f z pobliskiej (w d. pałacu) szkoły p. Sławomir Izajasz. Gdyby ktoś chciał tam być we wnętrzach w sobotę to trzeba by wcześniej z nim uzgodnić swoją wizytę. To osoba bardzo życzliwa i kontaktowa, mocno zainteresowana promocją tego niedocenionego obiektu.

  Jak dotąd obiekt fotografowały pojedyncze osoby, oraz jakaś grupa – niestety nie mogę jej ponownie odszukać. Ludzie ci zrobili kawałek dobrej roboty, ale nie mieli szczęścia do światła. I jakoś tak mi po głowie chodzi, że raczej blade wyniki z tego pleneru mieli.
  – Możecie się z nimi zmierzyć na efekty :-)))

  Jeśli chodzi o mnie to szczęście do światła miałem :-), ale brak szerokiego kąta skutecznie zablokował mi możliwość zrobienia paru wymarzonych ujęć. Niemniej jednak „coś tam – coś tam” u mnie pokaże się już za około 20 dni (taki ostatnio mam rozciągnięty harmonogram publikacji).

  Jest więc okazja aby pokazać kto tu rządzi 🙂
  IMHO na to miejsce potrzeba (tylko dla zewnątrz małą godzinkę.
  Jest tam i park i szkoła i były cmentarz pomennonicki też… .

  Wyzywając na foto-pojedynek :-)))
  pięknie zapraszam do obfotografowania
  KOŚCIOŁA POMENNONICKIEGO W Ostrowitem Golubskim
  – Jest po drodze.

  Obserwator Toruński
  http://www.obserwatortorunski.blogspot.com

  5 października 2011 o 19:53

  • admin

   WordPress stwierdził niesłusznie że Twój komentarz jest spamem, ale już poprawiliśmy jego błąd 🙂

   9 października 2011 o 14:44

 2. Dziękujemy za komentarz, Obserwatorze. Kilku naszych uczestników zatrzymało się przy tym kościółku i zrobiło fotki. Dobre zdjęcia na www masz, zapraszamy na nasze plenery 🙂

  9 października 2011 o 15:07

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s